Ultrasonik dikişli Tela(Nonwoven) çanta üretim tesisi kurmak

ULTRASONİK DİKİŞLİ TELA (NONWOVEN) ÇANTA ÜRETİM TESİSİ KURMAK

2019 yılı başı itibari ile naylon poşet kullanımının kısıtlanmasıyla birlikte , naylon poşetlerin yerini farklı çanta tipleri almaya başladı.

Bunların başında Jüt çantalar, Ham bez Çantalar ve Tela Nonwoven çantalar gelmektedir.Jüt çantalar ve Ham bez çantalar doğa dostu olmalarına rağmen otomasyon üretime uygun değillerdir.

Bundan dolayı Tela (Nonwoven ,Elyaf) çantalar ön plana çıkmaktadırlar.üretim tesisine gelmeden önce Tela (Nonwoven ,Elyaf) kumaşlara bir bakalım.

Tela, Nonwoven, Elyaf, Dokumasız Kumaş Nedir?

Tela, Nonwoven, Elyaf, ve Dokumasız kumaş terimlerinin hepsi aynı kumaş türü için kullanılır. Bu kumaş Polipropilen hammaddeden üretilir. Dokumasız bir kumaş türüdür.Geri dönüştürülebilir ve doğa dostu bir malzemedir. Ekonomiktir istenilen her renkte üretilebilir. İsteğe göre Antistatik, yanmaz veya geç tutuşur şekilde üretilebilir.

Nonwoven kumaş Pak Çanta
Nonwoven Tela Kumaş

Ülkemizde çok sayıda Nonwoven kumaş üreticisi vardır.

Ultrasonik Çanta Üretim Tesisi

Üretim tesisi için gerekli kurulum yeri uygun mevzuatlara göre ayarlandıktan sonra sıra makina teminine gelir bu tesis için Baskı makineleri Bobinden bobine baskı yapan ve Ulrasonik çanta kesim makineleri gerekmektedirileri aşamada laminasyonlu çanta yapmak için laminasyon makinesi bobin dilimleme makinesi ufak tefek tamir işleri için ultrasonik dikiş makinesi gereklidir.

Baskı Makineleri

Bu iş için Flexo baskı makineleri kullanılır 4 Renk yada fotoğraf kalitesinde baskı almak için trum lı 6 Renk baskı makineleri kullanılır

Kesim Makineleri

Baskı yapılmış Nonwoven Bobinler kesim makinelerine takılır kumaş makine de katlanarak ilerler , kesilmeden önce kesim yerlerinde ultrasonik dikiş yapılır, ultrasonik kaynakla kulp takılıp kesilir makineden çıkan çantalar kalite kontrolden geçirilir hatalı olan varsa düzeltilir ve ambalaj yapılıp müşteriye teslim edilir.

Ultrasonik Kaynak

Yüksek Ses Frekansı ve Isı kullanılarak iki malzemenin birbirine birleştirilmesi işlemidir.

Ultrasonik Çanta üretim tesisi kurmak istiyorum

Sizde böyle bir tesis kurmak istiyorsanız Tesisimizi gezebilir danışmanlık ve makine temin hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Üretim tesisi kurmak için hemen bizimle iletişime geçin

Bir cevap yazın

EnglishTürkçe