Jüt Çanta

Jüt Kanaviçe Çantalar

Jüt Çantalar

Jüt Çanta lar jüt kumaşlardan yapılan çoğunlukla laminasyon lu çantalardır.Çok şık ve Gösterişli çantalardır. Kurumsal kimliğini öne çıkartmak isteyen firmalar, bu çantaları satmak isteyen mağazalar marka bilinirliğini artırmak isteyen firmalar tarafından tercih edilir.

Jüt Çantalar İki çeşittir.Bunlar Jüt PP Çanta ve Jüt Kanaviçe çanta dır

Jüt PP Çanta

Jüt PP Çanta

Jüt PP Çantalar PP kumaştan yani polipropilen kumaştan üretilir. Bu çuval kumaşı olarak da bilinir. PP ipliklerle örülerek üretilen bu kumaş telanın aksine dokumalıdır.çoğunlukla kumaşın bu haliyle çanta yapılmaz öncelikle kumaş ölçülendirilir. Bundan sonra laminasyon  işlemine geçilir. tasarım OPP film üzerine basılır ve iki malzeme lamine edilir.Jüt PP çantalar da kendi içinde ikiye ayrılır.

Ultrasonik dikişli otomasyon yöntem: Çanta otomasyon yöntemi ile yapılacaksa bobin halinde makineye takılır ve bant sonundan bitmiş çantalar alınır.Bu çantalar kullanılan malzemelerden dolayı tela çantaya göre biraz daha yüksek fiyatlıdır. ama o oranda da şık gösterişli ve sağlamdır. Bu model çanta laminasyon yapılacaksa adetler yüksek olmalıdır. Otomasyon yönteminde Kulplu ve El geçme formlarında Körüksüz , Körüklü ve 3D modeller de üretim yapılabilir.

Makina İp Dikişli Yöntem: Bu yöntemde de Laminasyon yapılabileceği gibi Laminasyon yapılmadan Flexo veya serigrafi ile baskısı yapılmış kumaş kesildikten sonra biye vasıtası ile birleştirilir. Kulplu ve alttan yandan körüklü olarak üretilirler.Az sayıda üretilebilir ler.

Jüt Kanaviçe Çanta

Jüt İki renkli Lamineli

Jüt Kanaviçe Çantalar Telis diye bilinen kumaşlardan üretilir.Bu kumaş üzerine sert düzgün durması için laminasyon yapılır laminasyon yapılmadan da bu kumaştan çanta dikilebilir baskı olarak serigrafi baskı yapılır Çantalar Kulplu alttan ve yandan körüklü olarak üretilir.

Jüt Kumaşlar jüt bitkisinden elde edilen liflerden yapılır. Jüt Bitkisinin en büyük üreticileri Hindistan ve Pakistan dır.Ekonomik değeri yüksek olan bu bitkiden elde edilen kumaşların büyük kısmı ithaldir. Bu kumaşlardan yapılan çantalar Doğa Dostu çevreci ürünlerdir .Çevre hassasiyeti yüksek olan firmalar ve kullanıcılar için ideal çantalardır.

 

Doğa Dostu Jüt çantalar ve diğer bez çantalar hakkında çıkan haberler için burayı tıklayın

Doğa dostu Çevreci Jüt modellerimizi görmek ve bu çantalar dan yaptırmak istiyorsanız iletişim sayfamızdaki formu doldurarak bizimle irtibata geçebilirsiniz

Jüt Lamineli Naturel Çanta
Jüt Postacı Çantası
Jüt Kova Çanta
Jüt Bayan Çanta
Jüt Lamineli Körüklü Çanta
Jüt Kenar Biyeli Lamineli Çanta
EnglishTürkçe