Ham Bez Çanta

Ham Bez Çanta

Ribs çanta
Ham Bez çanta Ribs

Ham Bez Çanta , Kanvas , Gabardin , Keten , Ribs ve Ham bez kumaşlardan yapılan çantalara denir. Ham bez çantaları ayırt etmek için kumaşlar hakkında kısa bilgiler vermek gerekirse;

Kanvas Her iki yüzü ön ve arkası aynı kalınlıkta olan keten kumaşlar dır. Çok dayanıklı ve sağlam kumaşlar dır.Noktasal bir yapıya sahiptirler. Kullanıldığı alanlar Tekstil , Reklam ve çanta sektörleri

nde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Gabardin Pamuk malzemeden üretilen gabardin kumaş , çözgüsü ve atkısı normalden daha sık olan bir kumaştır. ve dokuma şekli nedeni ile su geçirmez dir. Yüzü ve tersi birbirinden farklı görünür , Baskı konusunda Emprime ve serigrafi baskı uygundur.Doğa dostu bir üründür.

Keten Keten bitkisini liflerinden yapılan bir kumaş türüdür. Serigrafi ve emprime baskı kullanılabilir

Doğa dostu ham bez çanta
Ham Bez Pak

Ham Bez Kumaş Kaput bezi , Amerikan bezi diyede bilinir kısaca kalın pamuklu kumaş dır. Ham bezler pamuk ipliği temelli belirli en ve boylarda ipliğin kalınlığı ve dokuma sıklığına bağlı ağırlıklardaki kumaşlar dır.

Bu kumaşların tamamı doğal kumaşlar dır. Çevreci doğa dostu  çantalar isteyen firmalar ve kullanıcılar için en ideal çantalardır. Kurumsal kimliğine önem veren firmalar, Fuarlara katılan firmalar , Promosyon dağıtan firmalar için iyi bir seçenektir.Firmanızı rakiplerinizden farklılaştıracak bir ürün gurubudur.

Ham Bez Çantalar kumaş kesimlerinin ardından baskı aşamasına geçilir.Ham bez çantalarda Serigrafi , Emprime baskı ve lazer transfer baskı kullanılır. baskı kaliteleri yüksektir.Model olarak Kulplu körüksüz ve Alttan yandan körüklü modeller vardır.Makine dikişi kullanılırken biye kullanılmaz.

Baskı Çeşitleri

Baskı çeşitlerinde en çok kullanılanlardan birisi serigrafi baskıdır.

Bu yöntemde bir çerçeve etrafına gerdirilen ipek kumaş üzerine bir solusyon dökülür. ve tasarım üzerine konularak ışıkla pozlanır , daha sonrasında bu çerçeve baskı yapılacak kumaşın üzerine denk gelecek şekilde serigrafi tezgahına bağlanır. ve bir miktar boya bu çerçevenin üzerine dökülür , bir aparat yardımıyla boya çerçeve üzerinde dağıtılır , çerçeve kaldırıldığında boya istenen tasarım şeklinde kumaşa geçer.

okul çantaları
Ham Bezden Sırt Çantaları

Diğer bir baskıda Lazer Transfer baskıdır bundada özel transfer kağıda lazer printerlar üzerinde baskı yapılır. Bu kağıt ısı kullanılarak kumaş üzerine aktarılır.

Ham Bez Çanta fiyatları yeni ham bez çanta modelleri için hemen bizimle iletişime geçin

EnglishTürkçe